Nota Eğitimi

Bağlama İçin Nota Yerleri

Kısa ve Uzun Sap Bağlama Saz Nota Yerleri Resimli

Kısa sap bağlama (saz) ve uzun sap bağlama için nota yerlerini detaylı ve resimli olarak anlatmaya çalıştık. Aşağıdan nota yerlerini öğrenebilirsiniz. İster resimli ister nota yerlerini içine eklediğimiz PDF dosyası ile kolayca olayı çözebilirsiniz.

Kısa Sap Bağlama Nota Yerleri

Kısa sap bağlamada alt tellere boş vurularak RE notası elde edilir. Orta tellere boş vurularak SOL notası elde edilir. Üst tellere boş vurularak LA notası elde edilir.

İki farklı gösterim yapacağız. Öncelikle yeni başlayan kişilerin temel olarak öğrenmesi gereken nota yerleri. Sonra ise bütün notaların yerlerini gösteren resmi paylaşacağız.

Kısa Sap Bağlama Temel Nota Yerleri

Resmin üzerine tıklayarak büyütebilir ya da sağ tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Telefon kullananlar resmin üzerine basılı tutun ve çıkan menüde resmi indir seçeneğini seçin.

Kısa Sap Bağlama Bütün Perdelerde Notaların Yeri

Bütün perdelerde ki notaların yerleri renkli olarak verilmiştir. Yeni başlayanlar üstteki görsel ile çalışmaları daha iyi olur. Üstteki notalar bağlama öğrenirken ilk başvuracağınız notalardır.

kısa sap bağlama nota yerleri bütün perdeler

Uzun Sap Bağlama Nota Yerleri

Uzun sap bağlamada alt tellere boş vurularak LA notası elde edilir. Orta tellere boş vurularak RE notası elde edilir. Üst tellere boş vurularak SOL notası elde edilir.

Notumuzu verdikten sonra şimdi klavye üzerinde perdelerin tekabül ettikleri nota değerlerine bakalım.

uzun sap bağlama (saz) nota yerleri

Hepsi bu kadar aşağıdan sorularınız varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca bağlama notaları kategorimizde perdeler üzerinde ki notaların yerlerini daha iyi öğrenmenizi sağlayacak birçok notaya ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı